E-Postayı Görüntüleyemiyorum
ÇALIŞMA GRUPLARINDAN
Bünyemizdeki çalışma grupları hakkında bilgiler.
Kurumlarda Çeşitlilik
Grup, çeşitlilik ve kapsayıcılık kavramlarını cinsiyet ve fırsat eşitliği odağında kurumlara taşımanın, geliştirmenin yollarını araştırmak üzere 2016’da çalışmalarına başladı. 2018 yılında ise kurumlarda farkındalık arttırıcı, cesaretlendirici ve hızlandırıcı olma misyonuyla Diversity Lab. I Çeşitlilik Çalışmaları içeriklerini geliştirerek, tanıtım ve uygulama faaliyetlerine odaklandı.
Pazarlama ve İletişim
Grup, PWN İstanbul’u daha geniş kitlelere tanıtmak, sahiplendiği “Cinsiyet Dengeli Liderlik” anlayışını geliştirmek ve bu anlayışı kurumlar ile bireylere taşımanın, yaygınlaştırmanın yollarını araştırmak üzere Nisan 2019’da çalışmalarına başladı. Katılımcı gönüllü üye sayısı 30 kişiye ulaşan grup, PWN İstanbul’un kamuoyuna vereceği ana mesajını “iş yaşamında cinsiyet dengesine liderlik etmek” olarak belirledi.
Stratejik İş Birlikleri
PWN İstanbul çalışma alanları ile uyum gösteren iş örgütleri, sivil toplum kuruluşları, özel sektör kurumları ve üniversiteler ile iş birliklerinin geliştirilmesi ve ortak projelerin yürütülmesi için kuruldu. Grup, PWN İstanbul kapsamında son kurulan çalışma grubu olarak bir yandan 2020 yılında aktif projelerine devam ederken bir yandan da yeni üyelerle güçlenerek farklı iş birlikleri geliştirmeyi hedefliyor.
Erkeklerin Desteği
2016 yılında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini destekleyen 40 CEO’nun katılımı ile oluşturulan manifestoya destek verenlerin katkısı her sene gittikçe artıyor. 2018 yılında 58 CEO Eşitlik Elçisi bulunurken, şu anda Cinsiyet Eşitlik Elçisi Sözleşmesi’ne imza atan 90 CEO var.
Bireysel Üye Etkileşim
Grup, üyelerin PWN İstanbul’a attıkları ilk adımından itibaren ihtiyaçlarını anlamak ve kendilerini rahat, mutlu hissedebilecekleri bir çalışma grubunda yer almalarını sağlamak hedefiyle çalışıyor.
Etkinlik
Grup, “bağlan, paylaş, öğren ve geliştir” mottosu ile gerçekleştirdiği networking etkinliklerini her ayın son haftası, Çarşamba akşamları düzenliyor. Çalışan kadına ilham verecek konuşmacıların davet edildiği etkinliklerde; PWN İstanbul üyelerini bir araya getirmek, yeni üyelerle tanışmak, etkin paylaşımlarla kadının iş yaşamındaki motivasyonunu arttırmak hedefleniyor.
Mentörlük
Grup, toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitliği kavramı ve uygulamalarını iş hayatına kazandırmak misyonu doğrultusunda profesyonel hayatta kadınların güçlendirilmesi ve cesaretlendirilmesine katkıda bulunmak adına yapılandırılmış mentorluk programları gerçekleştiriyor.
BİZDEN HABERLER
PWN İstanbul hakkındaki çeşitli gelişmeler.
Yılın Küresel Genç Cinsiyet Dengeli İş Hayatı Lideri Ödülü Türkiye’ye.
PWN (Professional Women's Network) Global tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Küresel Cinsiyet Dengeli İş Hayatı Liderlik Ödülleri" Dublin'de sahiplerini buldu. Türkiye’den Ayşe Aslı Başak,  Yılın Küresel Genç Cinsiyet Dengeli İş Hayatı Lideri Ödülü’nün sahibi oldu. 

Devamı
Unstereotype Alliance Platformu Türkiye Çalışmalarına Başladı

PWN İstanbul olarak paydaşı olduğumuz Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu (RTCEK) öncülüğünde, UN Women koordinasyonuyla yürütülecek olan platform Unstereotype Alliance Türkiye bölümünün lansmanı 13 Aralık Cuma günü Istanbul’da yapıldı. 


Devamı
Kadınlar İş Dünyasında Parladıkça Araştırması

Mercer, bu değerli araştırmanın Türkiye’de gerçekleşmesi için stratejik ortak olarak PWN İstanbul ile PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ile de iletişim destekçisi olarak işbirliği yapmaktadır. Araştırmanın sonuçları Mart 2020’de Davos’ta sunulacak ve sonrasında da ülke raporları yayınlanacak. Şimdiden Türkiye sonuçlarını merakla bekliyoruz.


Devamı